Виховання патріотичних почуттів у дітей дошкільного віку шляхом впровадження літературних проєктів

Патріотичне виховання дітей доцільно здійснювати на національних цінностях, серед яких провідними є любов до рідної землі, народу й Батьківщини, любов до рідних людей, любов до рідної мови, шанобливе й бережливе ставлення до історії та культури українського народу...

В.Сухомлинський 

21.03.2023р.в нашому закладі відбулося засідання міської професійної спільноти вихователів ЗДО м.Рівного. Вихователь-методист Тетяна Шікова поділилася досвідом роботи щодо використання літературних проєктів як форми планування освітньої діяльності громадянсько-патріотичного змісту. Слухачі переглянули онлайн заняття інтегрованого змісту "Скарби України " та "Найкраща земля" в межах літературного проєкту "Найкраща земля". Тренінгові вправи із слухачами "Варенички", "Борщик" сприяли активізації творчого потенціалу педагогів. Педагоги активно висловлювали свої думки,  ділилися досвідом. В теплій атмосфері приємного спілкування вихователі обмінялися враженнями, позитивними емоціями. 

Сучасні підходи до розвитку креативності дошкільників

Усі ми прагнемо якнайкраще підготувати малят до дорослого життя. Однією з важливих передумов успішної реалізації в нашому непростому світі нині визнано розвиток креативності. 

17.03.2023 р. в закладі відбулася педагогічна рада на тему: "Сучасні підходи до розвитку креативності дошкільників". Засідання проведено у формі педагогічного аукціону. Досвідом роботи поділилися вихователі дошкільних груп Олена Вовк, Тетяна Мельничук, Марина Дорощук. Учасники заходу збагатилися творчими ідеями та новими  можливостями використання інноваційних технологій в розвитку креативності дошкільників. 

Педагогічний геокешинг "У пошуках освітніх скарбів "

ДБАЄМО ПРО ФАХОВЕ ЗРОСТАННЯ ПЕДАГОГА

Навчання упродовж усього життя - одна з ключових компетентностей педагога. А сучасний педагог має дбати про свій професійний розвиток. 15.02.2023 р. вихователь-методист Тетяна Шікова провела з педагогами педагогічний геокешинг. Під час заходу учасники шукали освітні скарби, які сприятимуть розвитку професійної майстерності та особистісному зростанню педагога. На останній локації педагоги в колі взаємодії висловили свої враження та побажання.

 

Нетрадиційні техніки малювання

В Е С Н Я Н А       Ф Е Є Р І Я

13 лютого 2023 року вихователі Вовк О.В. та Журомська Ю.С. провели чергове засідання творчої майстерні "Вернісаж". Педагоги закладу в групах створювали креативні роботи за допомогою нетрадиційних технік малювання.

Паперові дива

Майстер-клас "Паперові дива"

06 лютого 2023 року вихователь Вовк О.В. провела для педагогів закладу майстер-клас з техніки оригамі. В активній, креативній, емоційно піднесеній атмосфері пройшов захід.

Lego - технології

Засідання творчої майстерні "Lego - ігротека"

16.01.2023 року  керівник творчої майстерні "Lego - ігротека" Тазюк Н.В. провела з педагогами закладу майстер-клас "Математичний Lego - калейдоскоп".

Українські традиції як засіб формування в дітей відчуття приналежності до своєї країни

28.11.2022 року відбулася педагогічна рада на тему: "Українські традиції як засіб формування в дітей відчуття приналежності до своєї країни". Засідання проведено у формі методичного калейдоскопа "Методично-практичні аспекти формування в дітей відчуття приналежності до своєї країни" в робочих групах. Результати активного обговорення висвітлено на інтелектуальних картах, складених у групах. Вихователі кожної вікової групи презентували своїм колегам креативні фото-колажі "Моя родина - маленька Україна".

Тренінг для педагогічних працівників

Тренінг "Збереження психологічного благополуччя педагогів"

17.10.2022 року практичний психолог Лисенко Р.Є. провела для педагогічних працівників закладу тренінг " Збереження психологічного благополуччя педагогів".

 

Семінар "Основи патріотичних почуттів дошкільників: як формувати та які напрями роботи обрати"

 

"У дитинстві відкриваєш материк, котрий називається потім - Батьківщина"   

Ліна Костенко 

Нині як ніколи гостро ми відчуваємо необхідність дбайливого плекання в душі кожного маленького громадянина нашої країни початків любові до своєї батьківщини, що згодом переросте в глибоке патріотичне почуття. 

5 вересня 2022р. вихователь-методист Шікова Т.Є. провела семінар для педагогів "Основи патріотичних почуттів дошкільників: як формувати та які напрями роботи обрати". Під час заходу педагоги у відкритому діалозі обговорили нормативно-правові документи, що регламентують громадянсько-патріотичне виховання. Визначили пріоритетні напрями  та шляхи формування соціально-громадянської компетентності дошкільників. Учасники семінару відзначили, що у вихованні майбутнього громадянина і патріота головне - не запізнитися, не пропустити той момент, коли виховні зусилля будуть найефективнішими, коли робота, проведена педагогом, дасть високий результат.

 

 

WORKSHOP

Воркшоп: передовий досвід +активна творча практика

10 січня 2022р. вихователь-методист Шікова Т.Є. провела для педагогів воркшоп «Картина, що розмовляє». Під час заходу учасники познайомилися з ефективними методами та прийомами організації навчання дітей складання розповіді за картиною. Робота в команді  спонукала до творчого використання різних методів та прийомів роботи, розкрила креативний потенціал учасників, сприяла поширенню передового досвіду педагогів. Особливою емоційністю вирізнялись гра-імпровізація «Подорож шоколадки» та гра «Жартівливий передач».

 
 

Педагогічні читання


17 січня у нашому закладі відбулися педагогічні читання на тему: «Духовно-патріотичне виховання дітей крізь призму педагогічної спадщини класиків-педагогів».

Майстер-клас «Новорічна іграшка» - 2021

Майстер-клас «Новорічна іграшка»

 13 грудня 2021 року вихователем Марчук З.В. було проведено майстер-клас «Новорічна іграшка» для педагогів закладу. 

 

Ділова гра 2021

Ділова гра «Рухова активність - одна зі складових фізичного розвитку дошкільників».


 

Я малюю радість, або як зміцнити емоційне здоров'я дітей

22.11.2021р. практичний психолог Лисенко Р.Є. провела семінар-практикум для вихователів «Я малюю радість...» Педагоги познайомилися з особливостями використання арт-технік під час роботи з дошкільниками. Акцентовано увагу на використанні арт-технік як засобу зміцнення психічної складової здоров'я дошкільників, зокрема позитивного впливу на емоційне здоров'я дітей та дорослих (Переглянути...)

Творча майстерня "Вернісаж"

Керівник творчої майстерні «Вернісаж» Марчук З.В. 15.11.2021р. провела для педагогів закладу майстер-клас «Художній декупаж».

 

Сходинки інклюзії

Сходинки інклюзії

16.09.2021р. питання підтримки дітей з особливими освітніми потребами, в умовах ЗДО, обговорювали вихователі-методисти закладів дошкільної освіти на базі ЗДО (ясла-садок) №1. Педагоги обговорили роль команди психолого-педагогічного супроводу, яка є важливою частиною якісного інклюзивного навчання. Слухачі акцентували увагу на необхідності безпосередньої участі батьків дітей з особливими освітніми партнерами як активних та рівноправних партнерів в команді психолого-педагогічного супроводу дитини. Досвідом роботи з впровадження інклюзивного навчання в ЗДО (ясла –садок) №1 поділилися вихователь-методист Шікова Т.Є. та вихователь інклюзивної групи Басовець Н.М. Учасники заходу визначили ключові орієнтири з організації інклюзивного навчання в своїй роботі  й озвучили основні проблеми. Рік обіцяє бути насиченим, адже ідей для забезпечення якісного інклюзивного навчання виявилося чимало!



Семінар-практикум «Інтегрований підхід до формування уявлень про соціальну значущість праці дорослих»

02 лютого 2021р. вихователь-методист Шікова Т.Є. провела семінар-практикум на тему: «Інтегрований підхід до формування уявлень про соціальну значущість праці дорослих» для педагогів закладу.  Впровадження в освітній процес ідей сталого розвитку посилює його ефективність. Утім, щоб успішно реалізувати ці ідеї, вихователі мають знати як правильно діяти. Тож поряд з дітьми вчитися жити по новому мають і педагоги. Невимушене результативне навчання через застосування різних інтерактивних  форм роботи, плідне спілкування, емоційна атмосфера – це все сприяло активізації творчого потенціалу педагогів, продукуванні цікавих та оригінальних інноваційних ідей.

 
 

Тренінг "Формування художньо-естетичних здібностей дошкільників засобами реалізації літературних проектів"

Золотая бабочка

17.03.21р. в нашому закладі відбувся тренінг для вихователів ЗДО м. Рівного. 

Під час тренінгу вихователі удосконалили свої знання, уміння, навички з формування мистецько-творчої компетентності дошкільників. Кожен присутній мав змогу хоч на мить поринути у казковий світ мистецтва, відчути атмосферу творчості. Чудовий настрій, радість і позитивні емоції залишаться в серцях педагогів творчим натхненням та педагогічною наснагою! 

    

  

 

Педагогічні читання "Художнє слово і педагогіка"

12 січня 2021 року відбулися педагогічні читання "Художнє слово і педагогіка", де взяли участь педагоги закладу. 

Виховання словом - найяскравіше і найважче, що є в педагогіці (В. Сухомлинський).

Художня література супроводжує дитину з перших років життя і має неперевершене виховне, пізнавальне, естетичне значення для становлення та розвитку особистості дитини. 

Під час заходу, учасники активно висловлювали свої думки та побажання. Педагогічні читання пройшли в теплій атмосфері приємного спілкування.

  

Завдання 2020-2021рр.

Майстерня "Вернісаж"

Kерівник творчої майстерні "Вернісаж" Марчук З.В. 12 жовтня провела майстер-клас для педагогів "String-art".

 

Майстер-клас "Сучасні технології навчання під час реалізації літературних проєктів"

Художня література впливає на формування світогляду, розвиток мовлення, мислення й творчої уяви дошкільників, збагачує емоційну сферу. 

Чи повно дитина сприйме зміст літературного твору, засвоїть його моральну складову, залежить від застосованої педагогом системи методів і прийомів.

7 жовтня 2020 року вихователь-методист Шікова Т.Є. провела майстер-клас для педагогів закладу "Сучасні технології навчання під час реалізації літературних проєктів". Під час заходу учасники познайомилися з ефективними методами навчання дошкільників "Шість капелюхів" та "Кубування". Майстер-клас дав можливість розкрити творчий потенціал педагогів, пробудити інтерес до педагогічного пошуку.

   

  

Майстерня "Ігротека"

Засідання творчої майстерні "Ігротека"

24.02.2020 р. керівник творчої майстерні Вовк О.В. провела чергове засідання на тему "Збережемо нашу планету ". В контексті реалізації ідей сталого розвитку педагоги ознайомилися з екологічними іграми.

 

Педагогічне інтерактивне кафе "Дошкільник"

Зустріч у педагогічному інтерактивному кафе «Дошкільник»

У формуванні професійної майстерності педагогів  провідна роль належить насамперед самоосвіті, зокрема – участь у різних методичних заходах. Одним із таких заходів стало свято творчості, професійної майстерності – зустріч у педагогічному інтерактивному кафе «Дошкільник», яке відбулося 27.01.2020 р. в нашому закладі. Педагоги розкрили секрети педагогічної кухні. «Шеф-кухарі»  презентували свої власні «Кулінарні книги», охоче ділилися «фірмовими стравами». Молоді педагоги приготували для своїх наставників коктейль «Молодість педагога». Переглянувши відео-рецептурник ефективних занять, скуштувавши «педагогічної локшини»,  педагоги створили торт «Педагогічний шедевр». Смакуючи «кавою по-освітянськи» вихователі ділилися досвідом щодо ознайомлення дітей з етикетом, формування культури вживання їжі, поведінки за столом. Свої пропозиції та побажання відвідувачі кафе висловили у Книзі відгуків та пропозицій.

       

 

 

Методичне об'єднання вихователів ЗДО

Методичне об'єднання вихователів ЗДО

24 грудня 2019 року у нашому закладі відбулося засідання методичного об'єднання вихователів ЗДО з питання формування соціально-комунікативної компетенції дошкільників. Вихователь-методист Шікова Т.Є. поділилася досвідом роботи щодо використання творів художньої літератури для розвитку емоційного інтелекту дошкільників. Слухачі переглянули заняття у майстерні професійного вдосконалення, в групах створювали літературні комікси, обговорювали їх та обмінювалися досвідом роботи.

     

Педагогічна рада 07.12.2019 р.

Педагогічна рада на тему:

"Системний підхід до створення розвивального середовища в умовах НВК"

07 грудня 2019 року відбулося засідання педагогічної ради на тему: "Системний підхід до створення розвивального середовища в умовах НВК ". Засідання проведено у формі педагогічних дебатів. Учасники грунтовно підготувалися до заходу. Під час дебатів обговорювалися наступні питання:

  1. Результати впровадження парціальної програми "Дошкільнятам-освіта для сталого розвитку".
  2. Вплив середовища на запровадження програми "Дошкільнятам - освіта для сталого розвитку".
  3. Що можна змінити у середовищі?
  4. Як сформувати культуру поведінки, орієнтовану на сталий розвиток у дошкільників?

Активно, емоційно, ефективно пройшли педагогічні дебати.

  

Творча майстерня для педагогів

Творча майстерня для педагогів

"Виготовлення новорічних іграшок"

12 грудня 2019 року відбулося засідання твочої майстерні для педагогів "Виготовлення новорічної іграшки".

Педагогічний геокешинг

Педагогічний геокешинг "У пошуках освітніх скарбів"

11 листопада 2019 року вихователь-методист Шікова Т.Є. провела педагогічний геокешинг для педагогів. Під час геокешингу учасники шукали освітні скарби, які сприятимуть розвитку професійної майстерності та особистісному зростанню педагога. На останній локації педагоги в колі взаємодії висловили свої враження та побажання.

   

Тренінг для педагогів

Тренінг "Мотивація до дії, як основа формування

сталого способу життя"

28 жовтня 2019 року практичний психолог Волинська Н.П. провела тренінг "Мотивація до дії, як основа формування сталого способу життя" для педагогів закладу.

Участь у семінарі проекту "Впевнений старт"

25 жовтня 2019 року в м.Києві відбувся Всеукраїнський науково- практичний семінар проекту "Впевнений старт", який відвідала вихователь-методист НВК № 1 Шікова Т.Є. та представники освітян нашого міста. Неймовірно насичений взаємодіями та враженнями ! Отримання потужного заряду енергії, позитиву та досвіду від творчих колег ! "Впевнений старт " продовжує впевнено крокувати Україною.

 

Економічний ігроленд

"Економічний ігроленд"-як технологія економічного виховання

21 жовтня у закладі відбувся семінар-тренінг для вихователів на тему: "Формування економічної свідомості дітей засобами гри". Учасники заходу збагатили свій професійний та творчий потенціал сучасними прийомами, методами та технологіями, отримали цікавий практичний досвід. Технологія "Економічний ігроленд" викликала у присутніх зацікавленість та бажання залучитися до підготовки дошкільників до викликів дорослого життя.

 

Зустріч з тренерами школи "Соробан"

Зустріч з тренерами школи "Соробан"

01 жовтня 2019 року до нашого закладу завітали представники школи"Соробан". Соробан - це унікальна методика усного рахунку, яка важлива для розвитку інтелектуальних і розумових здібностей дитини. З педагогами провели ряд інтерактивних вправ, які сприяли активізації лівої і правої півкуль мозку, концентрації уваги, покращенню пам'яті, розвитку і збагаченню уяви.

  

Майстер-клас "Готовність до командної взаємодії"

Майстер-клас "Формування готовності дошкільників до командної взаємодії"

Цікаві та інноваційні знахідки були представлені під час майстер-класу, який провела 26 вересня 2019 року вихователь Вовк О.В.У теплій і творчій атмосфері педагоги працювали в парах, групах - єдиною командою.

 

 

Благодійний майстер-клас

Благодійний майстер-клас

Напередодні Великодня було проведено майстер-клас по виготовленню іграшок для збору коштів на підтримку хворих дітей онкогематологічного віділення Рівненської дитячої обласної лікарні. 

   

Семінар-тренінг "Впевнений старт"

Семінар-тренінг за програмою "Впевнений старт"

11 квітня 2019 року у нашому закладі відбувся семінар-тренінг для вихователів  за програмно-методичним комплексом «Впевнений старт». Тренерами були: Шікова Т.Є.- вихователь-методист, Кондратюк М.Б. - вихователь. Учасниками семінару були вихователі ЗДО м. Рівне. Всі учасники тренінгу отримали електронну версію матеріалів по програмі «Впевнений старт».

   

    

Тренінг "Впевнений старт"

Тренінг "Впевнений старт"

18-19 лютого 2019 року на базі РОІППО відбувся тренінг для вихователів-методистів ЗДО в рамках проекту "Впевнений старт". У тренінгу взяли участь вихователь-методист Шікова Т.Є. та вихователь Кондратюк М.Б. Кожен педагог отримав можливість спробувати себе у ролі тренера та відпрацювати й випробувати алгоритм організації життєдіяльності дітей старшого дошкільного віку в умовах ЗДО.

    

Педагогічна рада 18.03.2019 р.

Педагогічна рада

18 березня 2019 року відбулося засідання педагогічної ради на тему "Формування у дітей принципів екологічно-доцільної поведінки на засадах ідей освіти для сталого розвитку".

    

Ділова гра

Ділова гра "У майбутнє - через сталий стиль життя"

Навчити дітей жити в гармонії з природою, зокрема ощадливо використовувати природні та матеріальні ресурси, піклуватися про майбутнє суспільства і планети - одне з основних завдань екологічної освіти.

11 березня 2019 року педагоги закладу під час ділової гри "У майбутнє - через сталий стиль життя", обговорили ряд питань, пов'язаних з освітою для сталого розвитку. Під час різних форм роботи, учасники поповнили свої знання, навчилися моделювати завдання сталого розвитку. Ділова гра дала змогу сформувати в педагогів стійку мотивацію дотримуватися сталого способу життя та спонукати до цього дошкільників та їхні родини.

     

Психологічний тренінг

Психологічний тренінг " Робота з тривожними дітьми"

04 лютого 2019 року практичний психолог Волинська Н.П. провела для педагогів психологічний тренінг, темою якого була робота з тривожними дітьми.

          

 

Семінар "Теорія лідерства"

Семінар "Теорія лідерства"

28 січня 2019 року відбувся семінар "Теорія лідерства", який пройшов в активній, креативній, емоційно піднесеній атмосфері!

         

Семінар з елементами тренінгу

Семінар з елементами тренінгу

"Психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами"

14 січня 2019 року відбувся семінар з елементами тренінгу на якому учасники обмінялися досвідом роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Захід пройшов активно, продуктивно та креативно. Присутні на заході отримали багато корисної та змістовної інформації.

   

Педагогічні читання за В.О.Сухомлинським

Педагогічні читання "Філософія серця або гуманізм В.О.Сухомлинського"

28 грудня 2018 року відбулися педагогічні читання за методом "ажурної пилки", який дав змогу кожному педагогу взяти участь в активному навчанні інших. Спікери груп презентували складені інтелектуальні карти, згідно з ключовою ідеєю групи. Педагогічні читання пройшли в теплій атмосфері приємного спілкування.

              

Семінар-практикум для вихователів

13 грудня 2018 року вихователь-методист Шікова Т.Є. провела з педагогами дошкільної ланки семінар-практикум "Формування лідерських якостей дошкільників через діалог у процесі активізувального спілкування". У ході семінару педагоги ознайомилися з психосоціальними якостями дітей дошкільного віку, які впливають на реалізацію лідерського потенціалу. Акцентовано увагу на важливості самовираження дитини, як основної умови стати собою. Під час інтерактивної взаємодії учасники опрацювали технологію активізувального спілкування.

Семінар пройшов у атмосфері творчого пошуку та активної дискусії!

       

     

                       

Майстер-клас "Створюємо іграшки та ігри разом з дітьми"

19 листопада 2018 року керівник творчої групи О.В. Вовк провела разом із вихователями майстер-клас по виготовленню іграшок та ігр для дітей - "Створюємо іграшки та ігри разом з дітьми".

         

ММО музкерівників

08 листопада 2018 року у нашому закладі відбулося засідання ММО музичних керівників ЗДО з теми "Реалізація інтегрованого підходу щодо забезпечення розвитку особистості дитини в рамках художньо-естетичної діяльності" (напрямок "Музична діяльність").

Було переглянуто інтегроване заняття в межах літературного проекту "Колискова осені". Зі слухачами проведено майстер-клас "Мовленнєвий ярмарок".

      

Майстер-клас "Колискова осені"

31 жовтня 2018 року керівником творчої групи О.В. Вовк було проведено засідання творчої групи "Використання лепбуків для опанування ідей сталого розвитку". 

Вихователі створили лепбук "Колискова осені".

   

Літературна вітальня

22 жовтня 2018 року було проведено літературну вітальню "Осіннє мереживо". У ході методичного заходу вихователі поділилися улюбленими поетичними творами про осінь, які зачепили їх найпотаємніші струни душі.

 

 

 

Майстер - клас "Бджілки"

01 жовтня 2018 року - музичний керівник Іванна Володимирівна Шевчик провела

для вихователів майстер-клас "Бджілки".

Матеріалом для виготовлення бджілок став залишковий матеріал. 

 

Навчально-методичний посібник вихователя-методиста Інни Кіндрат

  Навчально-методичний посібник вихователя-методиста Інни Кіндрат "Літературні проекти у системі освітньої роботи з дітьми дошкільного віку: від А до Я" зайняв II місце в обласному конкурсі-ярмарку педагогічної творчості у номінації "Дошкільна освіта " ВІТАЄМО!

 

 

Участь у всеукраїнському науково-практичному семінарі

 6-7 грудня у Закарпатській області (м. Ужгород та м. Мукачево) відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Створення умов для формування світогляду дошкільників засобами художнього слова у полікультурному середовищі». У семінарі взяли участь директор Галина Патій та вихователь-методист Інна Кіндрат. Семінар був заключним у дослідно-експериментальній роботі всеукраїнського рівня з теми «Формування світогляду дошкільників засобами художнього слова в інтегрованому просторі дошкільного навчального закладу». У ході семінару вихователь-методист Інна Кіндрат презентувала роботу закладу за п’ять років експерименту та провела майстер-клас «Інтелектуальна карта як ефективний спосіб і засіб формування у дітей цілісної картини світу». 

Майстер-клас «Застовування соціоігрового проектування у роботі з літературним твором»

  9 жовтня вихователь-методист Інна Кіндрат провела з педагогами дошкільної ланки майстер-клас «Застовування соціоігрового проектування у роботі з літературним твором». На прикладі казки «Пан Коцький» проведено інтерактивні вправи та ігри «Шапка запитань», «Детективи», «Кубики кидай – казку розповідай», «Задані слова». Особливою емоційністю вирізнялись творча вправа «Бачу, чую, відчуваю» та театралізована гра «Казка в шести кадрах».

 

Засідання міського МО вихователів ДНЗ

  5 травня у нашому закладі відбулось міське методичне об’єднання вихователів ДНЗ з питання формування мовленнєвої компетенції дошкільників. Тема для обговорення – «Розвиток зв’язного мовлення дошкільників у процесі реалізації літературних проектів». Було переглянуто інтегровані заняття за темами «Неприємна історія» та «Думай сам» з використанням серій художніх картин на основі літературних творів. Зі слухачами проведено практикум з опрацювання способів подачі картин та моделювання заняття за твором «Урок дружби».

       

Майстер-клас "Великодній кошик"

3 квітня відбулося чергове заняття творчої майстерні "Вернісаж", присвячене святу Великодня.

Вихователі дошкільних груп під керівництвом Юлії Журомської, виготовили святкові  кошики з фетру, які будуть до Великодніх свят подаровані дітям віділення онкогематології  Рівненської обласної дитячої лікарні.



0603802
Сьогодні
Вчора
За тиждень
Попередній тиждень
За місяць
Попередній місяць
Загальна
58
21
58
603398
99
2640
603802

Ваш IP: 35.172.111.47
Дата: 2023-06-04 17:49:46
Счетчик joomla
МОН України
Управління освіти
Інфо-центр
Освіта Рівненщини
Сайт педагогів-виховників
МОН України
Реєстрація в ДНЗ
Національна дитяча гаряча лінія