Шаблоны Joomla 3 здесь: http://www.joomla3x.ru/joomla3-templates.html

Чому дитина хворіє

Чому дитина хворіє, щойно переступить

поріг дитячого садка

На сімейній нараді батьки вирішили – дитині час іти до дитячого садка. Вони і радіють цій важливій події, і хвилюються водночас. Адже не знають, як дитина почуватиметься в незнайомих умовах та чи порозуміється з новим оточенням.

         Діти по різному адаптуються до дитячого садка. У когось ці нові життєві умови викликають цікавість і радість, у когось через раптову розлуку з рідними – сум, тривогу й розпач. Однак обидві моделі адаптації цілком нормальні. Аби батьки даремно не хвилювалися, поясніть їм можливий розвиток подій заздалегідь. Адже ліпше за вас це не зробить ніхто!

Про що говорять на першій зустрічі

         До початку освітнього процесу батьки вихованців мають побувати в дитячому садку кілька разів, аби познайомитись з керівництвом, пройти співбесіду, принести медичні довідки про профілактичні щеплення й стан здоров’я дитини.

         Познайомтеся й ви з батьками вихованців! Аби вибудувати з ними довірливі взаємини, на першій зустрічі одразу дайте зрозуміти – їхня дитина в надійних руках. Якщо помітите, що батьки під час зустрічі хвилюються, але готові адекватно сприймати додаткову інформацію, обговоріть з ним адаптацію дитини в дитячому садочку детальніше. Попередьте їх про можливі негативні реакції дитячого організму на дитячий садок.

         І у вашій практиці, певно, траплялися випадки, коли дитина щойно прийшла до дитячого садка, а за кілька днів захворіла. А коли батьки після хвороби приводять дитину до дитячого садка, ситуація повторювалася. При цьому у дітей найчастіше ви виявляли:

  • Нежить;
  • Запалення горла;
  • Бронхіт;
  • Висипання на шкірі;
  • Невротичні стани;
  • Захворювання шлунково-кишкового тракту.

Поясніть батькам, що це нормальні реакції дитячого організму на стресову ситуацію і не варто передчасно бити на сполох.

Часто батьки звинувачують інших дітей, які накашляли, чхнули на їхню дитину; гніваються на вихователя, яка відчинила вікно, чи на помічника вихователя, яка не так зав’язала шарф. Однак зазвичай причина інша  - найімовірніше, у дитини психосоматичне захворювання. Це означає, що внутрішні переживання дитини пов’язані з її тілом: кожна негативна емоція відображається в певному його сегменті.

Як запобігти психосоматичним захворюванням

         Профілактика психосоматичних захворювань у дитини – здорова спокійна мама. Іноді вона буває занадто сентиментальною. Замість того, щоб позитиво налаштувати дитину й радіти разом з нею цікавить подіям, починає надмірно хвилюватися.

         Часто ці хвилювання безпідставні. Мама наслухалась «страшилок» з телевізора, Інтернету, від близьких, від близьких і накручує себе. Та вона не завжди усвідомлює, що через її таку поведінку в дитини може послабитись імунітет. Адже вона все ще емоційно близька з матір’ю і відчуває, коли та хвилюється. Тактовно поясніть батькам, щоб контролювали свої емоції. Адже для дитини перебувати в новому середовищі і так – стрес. Йдеться про стрес не як щось негативне, а як «вимушену» адаптацію дитини до нових умов.

Що робити, якщо дитина захворіла

         Рідко батьки можуть спокійно й адекватно оцінити ситуацію, коли йдеться про їхню дитину. Зазвичай щойно вона захворіє, засмучується і починає нервувати мама. І що більше нервує мама, то довше і тяжче хворіє дитина. Таке «замкнене коло» психологи порівнюють з ефектом так званою снігової кулі – дитина не одужує повністю, а щоразу підхоплює нову інфекцію.

         Аби батьки змогли вчасно опанувати себе й заспокоїтися в скрутній ситуації, підготуйте їх до цього заздалегідь. Та й вам корисно поговорити про це. Адже коли подібний випадок трапиться під час адаптації дитини в дитячому садочку, вам буде легше допомогти їй емоційно пережити цей період.

         Якщо в дитини таки психосоматичне захворювання, порадьте батькам звернутися до психолога. Поясніть їм, що причина хвороби не обов’язково пов’язана з погіршенням фізичного стану дитини. Імовірно, її спричинив емоційно психологічний дискомфорт дитини, а його можна швидко виправити. Відтак вони заспокояться й не передаватимуть негативні емоції дитині, організм якої в цей час і так ослаблений. Добре, якщо з дитиною попрацює практичний психолог дитячого садка. Він спостерігає за дитиною в групі, тож надасть найдієвіше рекомендації.

Причини негативних реакцій у дитини на дитячий садок 

 * Коли батьків немає поряд, дитина не лише почувається дискомфортно, а й небезпечно. А безпека – це базова потреба людини після втамування спраги й голоду.

* Спричинити дискомфорт у дитини можуть і побутові умови. Удома в неї інші правила, звички їжа тощо. Медичній сестрі, практичному психологу, вихователю варто заздалегідь дізнатися про ці особливості.

*  Навіть попри зрілий вік і досвід виховання інших дітей, не всі батьки обізнані з особливостями дитячої психології. Тож часто під час адаптації дитини поводяться і в такий спосіб загострюють проблему.

* Довгий час на пострадянському просторі медичними працівниками не були доступні знання про психосоматичні захворювання. Через це нині вони іноді не можуть  відрізняти їхні симптоми від інших захворювань. Тож до знайомства з «новачками» у групах проконсультуйтеся із практичним психологом і дізнайтеся особливості і проблематики.


0599715
Сьогодні
Вчора
За тиждень
Попередній тиждень
За місяць
Попередній місяць
Загальна
58
15
131
599283
740
1530
599715

Ваш IP: 44.200.168.16
Дата: 2023-03-23 20:44:54
Счетчик joomla
МОН України
Управління освіти
Інфо-центр
Освіта Рівненщини
Сайт педагогів-виховників
МОН України
Реєстрація в ДНЗ
Національна дитяча гаряча лінія